“YOLUMUZA KARARLILIKLA DEVAM EDİYORUZ”

Derneğimizin olağan genel kurulu 22 Nisan 2017 tarihinde büyük bir coşku içinde yapılmıştır. Çok olumlu bir ortamda gerçekleşen genel kurulumuzda tüm üyelerimiz geleceğe olan umutlarını bir kez daha tazelemiştir.

Genel kurulumuzda yeni yönetim, denetim, disiplin ve büyük kongre delegeleri seçilmiş ve daha sonra da aralarında görev bölümü yapmışlardır. Yönetim Kurulu Başkanlığına Azmi KERMAN, Başkan Yardımcılığına Cihan TAŞAR, Saymanlığa Oya ERKAN, üyeliklere ise Fatma ADER, ve Nejla HACIOĞLU getirilmiştir.

Yönetim Kurulumuz önümüzdeki dönemde de kuruluş felsefesine uygun biçimde, Kemalist Dünya Görüşünün bekçisi olmayı sürdürecektir.

Bugün gelinen noktada ülkenin genleri ile oynanmış, Cumhuriyetimizin kurucu ilkelerine karşı saldırılar olağan hale getirilmiştir. Günümüzde Atatürk Cumhuriyetini itibarsızlaştırma ve yıkım süreci yaşanmaktadır.

En son olarak Atatürk’ün bin bir zorlukla kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin başkanı, 23 Nisan Bayramı törenlerinde, Meclis toplantısında tüm uyarılara karşın Atatürk için saygı duruşu yaptırmamış hatta Atatürk adını anmaktan bile kaçınmıştır.

Anıtkabir’de yapılan törenlere on binlerce insan ve parti temsilcisi katılırken, meclis başkanı katılmamıştır. Aynı kişi daha öncede “Laiklik ilkesinin” anayasada olmaması gerektiğini savunmuştu. Bu davranışı kınıyoruz.

Bizler, Atatürkçüler bir kez daha haykırıyoruz; Büyük Atatürk’ün ve arkadaşlarının canı ve kanı pahasına kurduğu laik, demokratik Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız! 27/4/2017

Dr. Azmi KERMAN

Atatürkçü Düşünce Derneği

Eskişehir Şube Başkanı

Basın bilgi notu: Bu basın açıklamasının pdf, png ve docx uzantılı dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.  http://www.add-eskisehir.org/index.php/indir/basin-aciklamalari

Nerdeyiz?

İletişim

refresh

Aylık Bültenimize Sürdürümcü Ol

Sosyal Paylaşım Sayfalarımız