4 ARALIK’TA TANDOĞAN MEYDANINDA BULUŞALIM

Son dönemde yeniden gündeme getirilen Başkanlık sistemi ve yeni Anayasa girişimlerine karşı mücadele etmek ve cumhuriyetimize, anayasal parlamenter sisteme karşı yapılan saldırıları durdurmak konusunda tarihsel bir sorumluluk taşıdığımıza inanıyoruz.

Bu amaca yönelik olarak; Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Genel Merkezleri ve  Birleşik Kamu İş Konfederasyonu güç birliği yaparak ortak bir eylem kararı aldı.

Bu bağlamda, 4 Aralık Pazar günü Ankara’da Tandoğan Meydanında “CUMHURİYETİMİZ ve PARLAMENTER SİSTEM İÇİN HALK BULUŞMASI” düzenleniyor.

Ülkemizin her yerinde örgütlü sivil toplum kuruluşları olan Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Birleşik Kamu İş Konfederasyonuna bağlı Sendikaların öncülüğünde, halkımızın katılımıyla  4 Aralık’ta Tandoğan Meydanında,

     - Başkanlığa karşı

     - Anayasa değişikliği tuzağına karşı

     - Tek adam yönetimine karşı

sesimizi en güçlü şekilde duyuracağız.

Büyük önder Atatürk’ün ilkeleri çerçevesinde etkinliklerini sürdüren demokratik güçler olarak, ülkemizin geleceği için kaygı duyan tüm Eskişehirlileri “Cumhuriyetimiz ve Parlamenter Sistem için Halk Buluşmasına” davet ediyoruz.

4 Aralık Pazar günü saat 12:00’de Tandoğan Meydanında yapılacak olan Halk Buluşmasına katılmak isteyenler, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şubelerine telefonla ulaşarak bilgi alabilirler.

“Başkanlık Bölünmektir, Dur Diyelim.”

25/11/2016

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ - BİRLEŞİK KAMU-İŞ KONFEDERASYONU - ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ

 

 

 

Nerdeyiz?

İletişim

refresh

Aylık Bültenimize Sürdürümcü Ol

Sosyal Paylaşım Sayfalarımız