ÖZLEMLE ANIYORUZ

ÖZLEMLE ANIYORUZ

 25 yıl önce yitirdiğimiz Uğur Mumcu ve yine 17 yıl önce yitirdiğimiz Gaffar Okkan’ı özlemle anıyoruz. Yaşamlarının en güzel döneminde kahpece pusuya düşürülerek öldürülen Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan’ın karanlık güçler tarafından katledilmelerini nefretle kınıyoruz.

 Uğur Mumcu, Atatürk devrimlerini ve laik Cumhuriyetimizi belleğinin tüm derinliklerine kadar sindirmişti. Dini çıkarları için kullananların amaçlarını en iyi bilenlerdendi.

 Uğur Mumcu, laikti. Türkiye Cumhuriyetini bölüp parçalamak ve orta çağ karanlığına sürüklemek isteyenlerle yılmadan savaştı. Bu nedenle laik Cumhuriyetimizin varlığını O’nun bedeninde kundaklamak istediler.

Uğur Mumcu, tam bağımsızlıktan yanaydı. Her Atatürkçü gibi her koşulda tam bağımsızlığı savundu.

 Uğur Mumcu, antiemperyalistti. Çıkar çevrelerinin baş düşmanı emekçi ve ezilenlerin yılmaz savunucusu idi.

 Uğur Mumcu, demokrasi ve insan hakları savunucusu idi. Cumhuriyetten ve demokrasiden yana olmayan herkesle savaştı.

 Yaşadığımız günlerdeki gelişmeler Uğur Mumcu’nun tüm konulardaki yaklaşımlarının ne kadar haklı olduğunu göstermektedir. Türkiye’yi bekleyen iki tehlikenin ayrılıkçı terör ve radikal İslami hareketler olduğunu her fırsatta yazardı. Türkiye’de laik yapının yok edildiğini cemaat yapılanmasının devleti ele geçireceğini belirtirdi. Kürt sonunu ve PKK terörünü birbirinden ayırır, terör örgütünün dış bağlantılarını tek tek ortaya dökerdi.

 Bugün burada emperyal güçlere karşı Afrin’de başarı ile savaşan kahraman Mehmetçiğimize candan başarılar diliyoruz. Vatanın bütünlüğü için şehit düşen kahraman evlatlarımızı saygı ile anıyoruz.

 Adalet ve Demokrasi Haftasında tüm şehitlerimize söz veriyoruz. Yaktıkları meşaleyi sonsuza dek taşıyacağız. Uğur Mumcu ve tüm devrim şehitlerimizin uğruna savaştıkları laik ve demokratik Cumhuriyetimizi sonsuza dek koruyacağız. 24/1/2018

 ESKİŞEHİR SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

 

 

 

 

 

 

Bu kategoriden diğer yazılar: « Isparta'da Askeri Eğitim uçağı düştü

Nerdeyiz?

İletişim

refresh

Aylık Bültenimize Sürdürümcü Ol

Sosyal Paylaşım Sayfalarımız