Özlemle Anıyoruz

ÖZLEMLE ANIYORUZ

ÖZLEMLE ANIYORUZ

 25 yıl önce yitirdiğimiz Uğur Mumcu ve yine 17 yıl önce yitirdiğimiz Gaffar Okkan’ı özlemle anıyoruz. Yaşamlarının en güzel döneminde kahpece pusuya düşürülerek öldürülen Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan’ın karanlık güçler tarafından katledilmelerini nefretle kınıyoruz.

 Uğur Mumcu, Atatürk devrimlerini ve laik Cumhuriyetimizi belleğinin tüm derinliklerine kadar sindirmişti. Dini çıkarları için kullananların amaçlarını en iyi bilenlerdendi.

 Uğur Mumcu, laikti. Türkiye Cumhuriyetini bölüp parçalamak ve orta çağ karanlığına sürüklemek isteyenlerle yılmadan savaştı. Bu nedenle laik Cumhuriyetimizin varlığını O’nun bedeninde kundaklamak istediler.

Uğur Mumcu, tam bağımsızlıktan yanaydı. Her Atatürkçü gibi her koşulda tam bağımsızlığı savundu.

 Uğur Mumcu, antiemperyalistti. Çıkar çevrelerinin baş düşmanı emekçi ve ezilenlerin yılmaz savunucusu idi.

 Uğur Mumcu, demokrasi ve insan hakları savunucusu idi. Cumhuriyetten ve demokrasiden yana olmayan herkesle savaştı.

 Yaşadığımız günlerdeki gelişmeler Uğur Mumcu’nun tüm konulardaki yaklaşımlarının ne kadar haklı olduğunu göstermektedir. Türkiye’yi bekleyen iki tehlikenin ayrılıkçı terör ve radikal İslami hareketler olduğunu her fırsatta yazardı. Türkiye’de laik yapının yok edildiğini cemaat yapılanmasının devleti ele geçireceğini belirtirdi. Kürt sonunu ve PKK terörünü birbirinden ayırır, terör örgütünün dış bağlantılarını tek tek ortaya dökerdi.

 Bugün burada emperyal güçlere karşı Afrin’de başarı ile savaşan kahraman Mehmetçiğimize candan başarılar diliyoruz. Vatanın bütünlüğü için şehit düşen kahraman evlatlarımızı saygı ile anıyoruz.

 Adalet ve Demokrasi Haftasında tüm şehitlerimize söz veriyoruz. Yaktıkları meşaleyi sonsuza dek taşıyacağız. Uğur Mumcu ve tüm devrim şehitlerimizin uğruna savaştıkları laik ve demokratik Cumhuriyetimizi sonsuza dek koruyacağız. 24/1/2018

 ESKİŞEHİR SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

 

 

 

 

 

 

Isparta'da Askeri Eğitim uçağı düştü

Eskişehir'den havalanan askeri uçak Isparta'nın Yalvaç ilçesinde düştü. Isparta Valisi Şehmus Günaydın, düşen uçakta 2'si pilot 1’i teknisyen 3 askerin şehit olduğunu açıkladı. 

TSK'dan yapılan açıklamada CN-235 CASA tipi askeri nakliye uçağı ile saat 12.50 civarında radar irtibatı kesildiği ve Eğirdir Gölü kuzeyinde uçağın enkazına ve şehitlerin naaşına ulaşıldığı belirtildi. Şehitlerden Binbaşı Ümit Karamustafa, Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı, Astsubay Ömer Kadir Arlı olduğu belirlendi.

Hakkari Şehitlerimiz

BU
VATANI
BÖLEMEYECEKSİNİZ!

BU
MİLLETİ
AYRIŞTIRAMAYACAKSINIZ!

Bugün, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde, yoğun sisten yaralanarak sınırdan sızmaya çalışan teröristler ile çıkan çatışmada, 6 asker ve 2 güvenlik korucumuz şehit olmuştur. Şehitlerimize Tanrıdan rahmet, terörle kararlılıkla mücadele eden Güvenlik Güçlerimize ve Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

 

 

 

Eskişehir şehit evladını uğurladı

İstanbul Beşiktaş'ta, dün gerçekleştirilen hain terör saldırısında yaşamını yitiren, 29 yaşındaki 3 aylık polis memuru Uğur ÜRKER son yolculuğuna uğurlandı. Eskişehir'in evladı olan şehit Uğur ÜRKER, kalabalık bir katılımın olduğu cenaze namazı sonrası Kanlıpınar Şehitliğine defnedildi. 

Şehidimize Tanrıdan rahmet, terörle kararlılıkla mücadele eden Polis Teşkilatımıza, Türk Milletine ve Eskişehir Halkına başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat ÖZER

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Murat ÖZER, Eskişehir’de son yolculuğuna uğurlanıyor. 

Şehidimize Tanrıdan rahmet, terörle kararlılıkla mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerine, Türk Milletine ve Eskişehir Halkına başsağlığı ve sabırlar dileriz.

 

ADD Küçük Kurultay Sonuç Bildirgesi

“PROF.DR. RENEN PEKÜNLÜ ARAMIZDA”
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ KÜÇÜK KURULTAY SONUÇ BİLDİRGESİ

Türkiye Cumhuriyeti, “yenidünya düzeni” adı altında 30 yıldır dünyayı şekillendirmeye çalışan emperyalizmin dayattığı politikalarla; Kuruluş ilkelerinden ve değerlerinden uzaklaştırılmış, serbest piyasa ekonomisinin neoliberal politikaları ile üretimden kopartılarak ekonomisi çökertilmiş, etnik bölücülük, dinsel hak ve özgürlükler söylemleri ile de bölünmenin eşiğine getirilmiştir.

Nerdeyiz?

İletişim

refresh

Aylık Bültenimize Sürdürümcü Ol

Sosyal Paylaşım Sayfalarımız