KULLANIM KOŞULLARI ve GİZLİLİK POLİTİKALARI

Sayın Konuklarımızın, Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şube Başkanlığı adına kayıtlı bulunan, "ADD Eskişehir" söylemiyle yayın yapan http://www.add-eskisehir.org adlı ağelini doğrudan ya da dolaylı olarak görmeleri, her türlü içeriğinden yararlanmaları, bu ağelinin kullanımıyla ilgili koşullarını, gizlilik politikalarını, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yürürlüğünde olan yasalarını, yönetmeliklerini ve diğer her türlü hukuksal düzenlemelerini, ayrıca uluslararası hukuksal kaynaklarını, genel evrensel ağ ahlâk kurallarını açıkça ve peşinen kabul etmiş sayılacaklardır.

TANIMLAR

Ağelinin Sahibi (5651 sayılı yasaya göre "İçerik Sağlayıcı"): Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şube Başkanlığı adına kayıtlı http://www.add-eskisehir.org alan adıyla yayın yapan ve iktisadi işletme işlerliği bulunan kurumsal bu ağelinin sahibi/sahipleri olan Şube Genel Kurulunu tanımlar.

Yönetici: Bu ağelinin içeriğinden sorumlu olan Şube Yönetim Kurulu üyelerini tanımlar.

Şube Bilgi İşlem ve İnternet Yayıncılığı Sorumlusu: Bilgi İşlem ve İnternet Yayıncılığı Yönergesine uygun olarak; Şube Yönetim Kurulu kararıyla görevlendirilmiş, ağelinin yazılım ve tasarım gibi biçimsel ve diğer teknik konularından sorumlu üyesini tanımlar.

Kullanıcı: Bu ağelini doğrudan ya da dolaylı olarak görmeye gelen konukları ve sürdürümcülerini tanımlar.

İçerik: Bu ağelinde yer alan tüm bilgi, görsel ya da işitsel belge, ad, marka, yazılım, tasarım, im ve diğer ağeli biçimli verileri tanımlar.

Yazar: Bu ağelinin içeriğinin oluşmasında ticari bir çıkar ve kazanç elde etmeden gönüllü olarak katkıda bulunan dernek üyesi veya diğer 3. kişileri tanımlar.

GİZLİLİK ve KULLANIM KOŞULLARI

Bu ağelini görmeye geldiğiniz IP/MAC numaranız, zaman, süre, gezilen sayfalar, buraya hangi ağelinden geldiğiniz, tarayıcınız, bilgisayarınızın işletim dizgesi gibi kişisel olmayan bilgiler kaydedilebilir. Yukarıda sayılan bu bilgiler, iktisadi işletme ve Atatürkçü Düşünce Derneği Tüzüğünde belirtilen amaçlarına uygun olarak yayın yapan bu kurumsal ağelinin gelişip daha çok paylaşımlar yapabilmesi için kullanılabilir. Ağelimizdeki bilgilerden yararlanmak için herhangi bir sürdürümcülük zorunluluğu yoktur. Sürdürümcü olmayanların ağelinden tam olarak yararlanmaları ve katkıda bulunmaları sınırlandırılmıştır. Ağeline ücretsiz sürdürümcü olup sınırsız olarak yararlanabilir ve sizlerde ticari bir karşılığı olmadan özgürce katkıda bulunabilirsiniz. Ancak, ağelimizden yararlanabilmek için kayıtlı sürdürümcü olmanız şiddetle önerilir.

İçerik ve ağelindeki dış bağlantılar: Ağelinin dili Türkçedir. Bu ağeli, yarı Türkçe yarı İngilizce bozuk bir dille yayın yapılmasını benimsemez. Bu tür yazılar veya yorumlar yöneticiler tarafından silinebilir ya da düzenlenebilir. Ağelinin bir bölümü kayıtlı sürdürümcü olan diğer 3. kişi yazarlar tarafından yazılıyor ya da tasarlanıyor olabilir. Dolayısıyla, içeriklerde belirtilen düşünce, öneri, bilgi ve belgelerden, bu bilgilerin doğruluğundan, kullanışlılığından, özgünlüğünden, alıntı olup olmadığından, telif haklarını ihlâl edip etmediğinden, kesinlikle ağeli sahibi sorumlu değildir. Bu ağeli hiç bir biçimde telif hakkı olan video ve müzik veya diğer içerikleri barındırmaz ve paylaşmaz. Ancak, ağelimizde yayınlanan bu tür içerikler ve özellikle videolar "Video ve Müzik Paylaşım Siteleri’nde barındırıldığından telif hakları konusunda bu içerikleri barındıran içerik sağlayıcıları sorumludur. Ağelimiz özellikle bu konuda hiç bir biçimde sorumluluk üstlenmez. Ayrıca, bu ağelinden diğer ağellerine bağlantılar olabilir. Verilen bu dış bağlantıların içeriğinden, zararlarından, yazılım sahteciliğinden, gizlilik ve kullanım koşullarından ve diğer konulardan ağeli sahibi kesinlikle sorumlu değildir. Herhangi bir içeriğin Telif Haklarını ihlâl ettiğini, yasalara aykırı olduğunu, dayanaksız olduğunu veya burada belirtilmeyen daha başka diğer nedenler ile kaldırılması gerektiğini düşünüyorsanız buraya tıklayarak talebinizi tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Bu talebinizde Ad, Soyad, TC Kimlik Numarası, Telefon, E-posta ve Adres gibi bilgilerinizi bırakmanızın iletişimi güçlendireceğini düşünmekteyiz. Şikâyet ya da talebiniz Yönetim Kurulu tarafından değerlendirildikten sonra doğruluğu araştırılıp uygun görüldüğü takdirde 2 iş günü içinde derhal yerine getirilecektir.

Kişisel Bilgiler ve Bilgilerin Korunumu: Ağelimizin daha çok katkı sunabilmesi ve paylaşımlar yapabilmesi için sizleri tanımak ve beğenilerinizi saptayabilmek amacıyla bazı bilgileri sizden isteyebiliriz. Sürdürümcü olurken kendinize ve ilgi alanlarınıza ilişkin kişisel bilgileri bizimle paylaşmanız istenebilir. Bu bilgileri verip vermemek tamamıyla sizin özgür iradenize bağlıdır. Verdiğiniz bu bilgiler 5651 sayılı yasaya uygun olarak başka bir kişi, kurum veya ticari organlar ile kesinlikle paylaşılmayacaktır. Ancak yürürlükte bulunan yasalara uygun olarak adli ve kolluk güçleri tarafından mahkeme kararıyla istenen bilgilerin ilgili makamlara verilmesinin yasal bir zorunluluk olduğunu bilmeniz gerekir. Bu tür işlemler için uğrayabileceğiniz her türlü olumlu veya olumsuz durumdan sorumlu tutulamayacağımızı önemle belirtir, her yurttaş gibi yasalara uymamız gerekeceğini bildiririz. Eğer ağelimizden hoşlanmadığınızı düşünüyorsanız derhal bunu yöneticilere bildirerek ayrılabilir ve sizlere ait kişisel bilgilerinizi ivedilikle sildirebilirsiniz. Katkı amacıyla sunduğunuz bilgilerin silinip silinmemesi tamamıyla Yönetim Kurulunun iradesi doğrultusundadır ve bu yönde herhangi bir talep ya da yasal yaptırım için başvuramazsınız.

Değişiklik Hakları: Ağelimiz değişen hukuksal yapı, teknik ve yazınsal koşullar gibi gereklilikler ve diğer tanımlanamayacak durumlardan dolayı herhangi bir zamanda kullanım koşulları ve gizlilik politikaları için değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bunun izlenmesi ve buna göre davranılması zorunluluğu tamamıyla kullanıcıya aittir.

Kullanıcı İlişkileri: Bu ağeli Atatürkçü Düşünce Derneği Tüzüğünde belirtilen amaçlarını gerçekleştirebilmek için kurulan teknik bir yapıdadır ve her türlü içerik ile ilgili herhangi bir gerekliliği yerine getirememe, kesintiye uğratma, geciktirme, zararlı yazılımlar sonucu oluşabilecek her türlü olumsuzluk ve kayıptan sorumlu tutulamaz. Bir kullanıcı başka bir kullanıcıya karşı kırıcı, saldırgan, ayrımcı, şiddet içeren ve genel ağ ahlâk kurallarına aykırı tutumlar takınamaz, bu tutumlarından dolayı üyeliğinin silineceğini kabul eder ve bu tür olumsuzluklardan haksızlığa uğrayanların sorumlusu bu ağeli ve yönetimi olamaz.

Fikri Mülkiyet Hakları: Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şube Başkanlığı adına kayıtlı http://www.add-eskisehir.org telif hakları kendisine ait olan veya 3. kişilere ait olan içerikleri barındırabilir. Kullanıcı yalnızca kişisel kullanım için kopya hakkına sahip olduğunu bilir, kabul eder ve bu ağeli sahibinin yazılı izni olmaksızın, içeriklerde herhangi bir değişiklik, kopya, çoğaltma, yayınlama, satma, yasalara uygunsuz kullanma veya kullanımına yardım etme çabaları ve eylemlerinde bulunamaz. Ağeli içerisinde kullanılan logolar ve markalar firmaların kendi korumaları altındadır.  Kullanıcılar bu ağeline uygun olmayan veya uygun yazılımlar ile zarar veremeyeceğini, böyle bir eylem yapmışsa yasal olarak sorumlu tutulacağını kabul eder. Bu ağelini kullanan kişiler, ağelinin sahibiyle herhangi bir uyuşmazlık içine düşerse, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilgili yasalarına uyacağını kabul eder.

HUKUKSAL KAYNAKLAR

İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki 5651 Sayılı Yasa: Yasa ve bu konularla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız.

Atatürkçü Düşünce Derneği Bilgi İşlem ve İnternet Yayıncılığı Yönergesi: Yönergemiz ve bu konularla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız.

Bilgi Edinme Yasası: Gerçek Kişiler ile Kamu Tüzel Kişiliklerinin Bilgi Edinme Yasasına uygun talepleri için buraya tıklamaları gerekir.

DİĞER KONULAR

Diğer her türlü bilgi, belge, soru ve şikâyetleriniz için bizimle buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

Şubemizin Şube Bilgi İşlem ve İnternet Yayıncılığı Sorumlusu ileti iletişime geçmek için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.tıklayınız.

Nerdeyiz?

İletişim

refresh

Aylık Bültenimize Sürdürümcü Ol

Sosyal Paylaşım Sayfalarımız